ارابه ایلقار ارابه ایلقار ارابه ایلقار

04132841945-47

info@arabeilgar.com

کارخانه: تبریز - یک کیلومتر بعد از پلیس راه تبریز صوفیان - جنب دوکال بتن- ماشین سازی ارابه ایلقار

مروری جامع بر بخشهای مختلف قابل بکارگیری درکارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار

شرکت ارابه ایلقار جز پیشگامان مطرح در عرصه طراحی، ساخت و تولید و فروش و سازنده انواع کارواش های اتوماتیک دروازه ای و تونلی و کارواش های اتوبوس شور و تریلی شور و متروواش در سطح کشور می باشد.

@val3

مروری جامع بر بخشهای مختلف قابل بکارگیری درکارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار

برس های عمودی و افقی کارواش تونلی(ccwash):

برس های عمودی و افقی واقع بر روی دستگاه از جنس پلی اتیلن می باشند. ویژگی برس های پلی اتیلن این است که نرمی و قدرت پاک کنندگی بالای این برس ها، مانع از آسیب رساندن به بدنه ی حساس خودرو ها شده و کیفیتی ایده آل ارائه می دهد. همچنین برس های عمودی کارواش CCWash شرکت ارابه ایلقار با قابلیت تغییر زاویه، امکان پوشش هر چه بهتر دستگاه را فراهم می آورد.

راهبند کنترل ورودی:

در ابتدای تونل کارواش شرکت ارابه ایلقار (ccwash) جهت جلوگیری از اشکالات احتمالی و تداخل اتومبیل ها در داخل تونل، راهبند کنترل ورودی تعبیه شده است تا با توجه به تشخیص و فرمان سنسور های فوتوسل مبنی بر مناسب بودن شرایط، اجازه ی ورود خودرو ها به داخل تونل جهت انجام فرایند شستشو را بدهد و در کل به کنترل ورود اتومبیل ها به داخل محوطه شستشوی بپردازد.

تنظیم کننده ورود چرخ:

خودرو ها پیش از قرارگیری بر روی نوار نقاله، بر روی تنظیم کننده ورود چرخ قرار می گیرند تا لاستیک ها دقیقاً بر روی نوار نقاله واقع شده و جهت شستشوی به تونل وارد شود.

کانوایر یا نوار نقاله:

نوار نقاله ی کارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار از جمله بخش های مهم و تأثیرگذار کارواش تونلی می باشد. به طور کلی طول نوار نقاله، طول تونل را مشخص می نماید و این نوار با حرکت خود، برای انتقال دادن خودرو در بین بخش های مختلف عمل می نماید تا فرایند شستشوی خودرو به خوبی صورت پذیرد

واحد زیر شویی:

شستشوی تمامی نقاط اتومبیل از جمله مزایای ویژه ی کارواش تونلی (ccwash) شرکت ارابه ایلقار می باشد. لذا به منظور دستیابی به این امر واحد زیرشویی جهت شستشوی قسمت زیرین اتومبیل تعبیه شده تا با پاشش آب فشارقوی به پاکیزگی این بخش از خودرو بپردازد.

ربوواش پیش شستشوی:

پیش شستشوی اتومبیل توسط نازل های شستشوی فشارقوی از جمله قسمت هایی است که می تواند پیش ازربو واش ورودی نصب گردد. وظیفه ی ربو واش پیش شستشو، آبکشی اولیه ی خودرو بوده تا آلودگی های موجود تا حدی از بین برود.

ربوواش ورودی:

در ابتدای تونل، ربو واش ورودی تعبیه شده است تا عملیات پیش شستشوی و پاشش فوم را صورت دهد. ربو واش ورودی مجهز به نازل های پاشش فوم می باشد تا خودرو را با افزودن مواد شوینده، آماده ی شستشو گردانده و پاکیزه نماید. ربو واش ورودی از جنس فولاد گالوانیزه ی ضد زنگ با دوام بالا و ماندگاری مطلوب می باشد، که نمایشگر برنامه شستشو بر روی دو ستون کناری آن قرار گرفته و برنامه های انجام شونده بر روی خودرو را مشخص می نماید.

رینگ شوی:

شستشوی چرخ و رینگ اتومبیل توسط دو برس موجود واحد رینگ شوی، به پاکیزگی چرخ های اتومبیل کمک می نماید. شیوه ی کار این قسمت کارواش شرکت ارابه ایلقار به گونه ای است که با تشخیص موقعیت چرخ ها توسط سنسور فوتوسل، شروع به برس زنی چرخ ها به کمک دو برس دیسکی می نماید.

واحد برس زنی:

با توجه به نیاز کاربر تعداد برس های کارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار (ccwash) قابل تغییر می باشد. اما برس های قابل به کارگیری در این کارواش شامل برس های عمودی، برس های افقی و برس کمکی خواهد بود که هر چه نعداد آن ها بالا تر رود، کیفیت شستشو و برس زنی به شکل مطلوب تری تغییر می کند. برس های عمودی کارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار به منظور برس زنی بخش کناری اتومبیل تعبیه شده اند و با قابلیت تغییر زاویه برس ها بهره وری مطلوب تری را حاصل می نماید. برس های افقی کارواش اتوماتیک شرکت ارابه ایلقار جهت برس زنی و شستشوی جلوی خودرو، کاپوت، شیشه جلو و عقب، سقف و انتهای خودرو عمل می نماید. این دستگاه، قابلیت افزایش برس های افقی تا 2 عدد را دارا می باشد. به منظور نظافت بهتر بخش های پایینی خودرو نیز برس های کمکی عمل می نمایند. همچنین برس های کارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار می تواند از جنس پلی اتیلن و یا فوم باشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا بوده و طبق خواسته و سفارش کاربر تعیین می گردد.

واحد آبکشی:

آبکشی اتومبیل پس از پایان برس زنی توسط آب تصفیه شده به منظور جلوگیری از بروز لکه بر سطح خودرو عمل می کند.

بخشش پاشش واکس:

خشک شدن بدنه ی اتومبیل پس از پایان عملیات برس زنی از جمله بخش های حائز اهمیت در کارواش های اتوماتیک می باشد. از این رو در کارواش های تونلی شرکت ارابه ایلقار بخش پاشش واکس خشک کن با عملکرد خود، موجب جلوگیری از بروز لکه بر سطح خودرو شده و سبب شفافیت و درخشندگی آن می گردد.

ربوواش آبکشی نهایی توسط آب RO (آب خالص):

آبکشی نهایی اتومبیل در کارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار توسط آب RO صورت می گیرد. درصد خلوص بالای این آب و خالی بودن آن از هر گونه املاح باعث می شود تا ذرات موجود در آب که ممکن است به مرور زمان آسیب هایی به خودرو برساند، از بین رفته و هیچ آسیبی به اتومبیل وارد نشود.

پرده حائل خشک کن:

از جمله بخش های دیگر کارواش مکانیزه ی شرکت ارابه ایلقار (ccwash) می توان به پرده حائل خشک کن کارواش اشاره کرد. این پرده خشک کن جهت جداسازی محیط آبکشی از خشک کن و جمع کردن عمومی آب روی خودرو و به منظور کمک به سیستم خشک کن مورد استفاده قرار میگیرد.

خشک کن قدرتمند(ccwash):

آخرین بخش کارواش تونلی شرکت ارابه ایلقار(ccwash)، واحد خشک کن آن می باشد. خشک کن فوقانی و خشک کن کناری اجزای واحد خشک کن می باشند. هر کدام از خشک کن های کارواش شرکت ارابه ایلقار دارای دو فن بوده و هر فن دارای توانی معادل 4 تا 7.5 کیلووات می باشد. خشک کن فوقانی کارواش ارابه ایلقار، شامل موتور و فن پرقدرت می باشد که قادر به خشک کردن بخش های بالایی خودرو همراه با ضربه تغییر زاویه دمش هوا می باشد. خشک کن کناری نیز به مانند خشک کن های قبلی بوده و مجهز به موتور و فن پرقدرت به منظور خشک کردن بخش های کناری خودرو می باشد.

@val3