ارابه ایلقار ارابه ایلقار ارابه ایلقار

04132841945-47

info@arabeilgar.com

کارخانه: تبریز - یک کیلومتر بعد از پلیس راه تبریز صوفیان - جنب دوکال بتن- ماشین سازی ارابه ایلقار

راه اندازی کارواش تونلی

کارواش ها:

کارواش ها شغلی های پر سود و پر درآمدی به شمار می روند و یک نوع کاری خدماتی محسوب می شوند که در اکثر شهرهای بزرگ و کوچک مورد استقبال و استفاده مردم قرار گرفته اند و به روش های متعدد قابل انجام هستند.

@val3

برای راه اندازی یک کارواش اتوماتیک تونلی می بایست چند نکته را مد نظر قرار داد. در وهله اول بهتر است با توجه به مطالب موجود در فضای مجازی و رسانه های دیگر، آشنایی اولیه ای با کارواش تونلی، انواع مدل ها و مزایای هر کدام پیدا کرده و در ادامه راه کار هایی که به یک مجموعه پر سود منجر می شود را یافت. انتخاب مکان مناسب قدم بعدی در این زمینه می باشد. سامانه های انجام عملیات و کانوایر یا همان ریلی که خودرو بر روی آن حرکت می نماید، نیازمند فضای خاص خود می باشند. بنابراین ابعاد محیط کاری باید با ابعاد دستگاه مورد نظر هماهنگ باشد. بعلاوه از نظر موقعیت، مکان در نظر گرفته شده می بایست دسترسی آسان و شرایط کاری مناسبی از نظر تعداد مراجعین داشته باشد. انتخاب محل مناسب و در نظر گرفتن رقبا، در این زمینه مورد توجه است. در نهایت با رعایت موارد ذکر شده و تامین منابع مالی، نوبت به خرید تجهیزات و نصب و راه اندازی آن ها می باشد. تجهیزات خاص مانند براق کننده ها، برس های با کیفیت و سیستم های مخصوص مانند سیستم زیرشویی نیز جهت افزایش سود دهی کار قابل استفاده اند.

@val3

نکات قابل توجه جهت راه اندازی یک مرکز کارواش اتوماتیک تونلی از دید شرکت ارابه ایلقار:

بسیاری از صاحبان کارواش تمایل دارند کارواش اتوماتیک را جایگزین کارواش دستی خود نمایند زیرا که به مزیت های بی شمار و بازدهی آن آگاهی پیدا کرده و دریافته اند که می توان با احداث و راه اندازی کارواش اتوماتیک در مدت زمانی نه چندان طولانی به سودآوری و بازدهی رسید. پیش از راه اندازی کارواش تمام اتوماتیک باید به چند نکته حائز اهمیت توجه شود تا دارندگان کارواش به کسب و کاری موفق دست یابند.

۱- برنامه ریزی:

پیش از هر اقدامی باید برنامه ریزی دقیق انجام شود به این معنا که تمامی مسائل جزئی از نام کارواش گرفته تا سرمایه، محل احداث، نقشه، تبلیغات و بازاریابی، برنامه پیشرفت و توسعه، نحوه مدیریت و … مورد توجه قرار گیرد. پس از تدوین یک برنامه جامع در زمینه های مختلف نصب کارواش و کسب اطمینان از آن گام های بعدی برای راه اندازی کسب و کار برداشته می شود.

۲- مشاوره با کارشناسان:

هر چند که برنامه ریزی های مکتوب برای احداث دستگاه های کارواش اتوماتیک تونلی از اهمیت زیادی برخوردار هستند اما بهره مندی از نظرات و کارشناسان با تجربه بسیار بوده و بدون دانش و آگاهی انجام پیش بینی های احتمالی غیر ممکن خواهد بود. به عنوان مثال این پیش بینی ها می تواند شامل موارد زیر باشد :

 ارزیابی هزینه ها

 بررسی میزان سختی آب مورد استفاده در کارواش

 تغییرات میزان تقاضا با توجه به تغییر فصل

 تجهیزات ایمنی مورد نیاز

 تجهیزات لازم برای تعمیر و نگهداری

 تخمین درآمد در هر فصل

 تعیین سرعت ریل

 تخمین مدت زمان شستشوی هر ماشین و هزینه های صرف شده برای آن

۳- انتخاب کارواش اتوماتیک تونلی با برندی معتبر:

کارواش اتوماتیک وظیفه شستشوی انواع اتومبیل را بر عهده دارد بنابراین انتخاب یک دستگاه معتبر به همراه تجهیزات مناسب، با کیفیت، دارای طول عمر بالا و قابل اطمینان می تواند مهم ترین فاکتور در راه اندازی یک کارواش تمام اتوماتیک تونلی به شمار آید. تولید کنندگان دستگاه های کارواش اتوماتیک این وسیله را در انواع گوناگونی طراحی کرده اند تا صاحبان کارواش با هر سلیقه و مقدار بودجه ای که دارند بتوانند دستگاه مناسب را انتخاب نمایند. در دستگاه های ماشین شوی قابلیت نصب و به کار گیری تجهیزات و سیستم های اختیاری وجود دارد که با حذف آن ها از هزینه راه اندازی کارواش کاسته شده و با اضافه نمودن آن ها بر کیفیت ارائه خدمات به مشتریان افزوده شود.

۴- محل احداث کارواش اتوماتیک تونلی:

محل نصب کارواش اتوماتیک تونلی بسیار مهم بوده و حتی بهترین دستگاه هم اگر در مکان نامناسبی احداث شده باشد بازدهی چندانی نخواهد داشت. بهتر است دستگاه کارواش تمام اتوماتیک در مسیرهای پر رفت و آمد، جاده ها و خیابان های اصلی که مکان های ایده آلی به شمار می آیند، احداث گردد و ورود و خروج از آن جا به راحتی صورت گیرد. هم چنین استفاده از رنگ های مناسب و نورهای تبلیغاتی می تواند مشتریان بیشتری را برای شستشوی اتوماتیک وسایل نقلیه ترغیب نموده و آن ها را به سمت کارواش سوق دهد.

@val3